Szkolenie zawodnicze

W ramach sekcji tenisa ziemnego - tenis wyczynowy - przygotowujemy podopiecznych do gry w turniejach na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym,gdzie odnoszą oni liczne i znaczące sukcesy.

W treningach uczestniczą dzieci oraz młodzież w wieku od 4 do 18 lat. W zależności od stopnia zaawansowania grupy treningowe liczą od 12 osób (2 trenerów) do 6 osób (1 trener). Treningi na kortach odbywają się 2, 3 lub 4 razy w tygodniu (60 - 90 minut). Dodatkowo odbywają się 90-cio minutowe treningi ogólnorozwojowe w terenie, w sali gimnastycznej lub na siłowni. Dla grup wyczynowych zajęcia prowadzone są przez cały rok - także w okresie wakacji, ferii zimowych i przerw międzyświątecznych. W wakacje organizujemy dwutygodniowe obozy tenisowe.

Szkolenia odbywaja się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi

Szkolenia tenisowe prowadzone są w ramach:

Tenisowej Szkółki Przedszkolaka -Wesołe Wiewiórki

 

Jest to cykl zajęć tenisowych dla dzieci w wieku 4-6 lat .Celem tego szkolenia jest nauka gry w tenisa w wesoły i przyjazny sposób za pomocą gier i zabaw ruchowych.  W nauczaniu wykorzystywany  jest program szkolenia Play and Stay opracowany  przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF ) oraz Talentiada opracowany przez Polski Związek Tenisowy.Podczas zajęć trenerzy korzystają z kolorowych piłek różnej wielkości i twardości,siatek,drabinek i małych rakietek tenisowych.Wszystkim uczestnikom klub zapewnia odpowiednio dobrany sprzęt.Oprócz  rozwijania  wielokierunkowo motoryki dziecka uczymy je współpracy w grupie oraz zdrowej sportowej rywalizacji.

Co to jest program Play and Stay?

Program Play + Stay

Program Międzynarodowej Federacji Tenisowej "Play & Stay" koncentruje się na trzech elementach- „serwisie, wymianie i zdobywaniu punktów" oraz przekonaniu, że rozpoczynający naukę, powinni spróbować prawdziwej gry już od pierwszych treningów.

Główna idea to pozytywne podejście do pierwszego kontaktu z tenisem i zachęcanie początkujących do gry. Pokazania, że tenis to czysta przyjemność i lepsze zdrowie. W program zaangażowani są trenerzy, ważne jest, by używać wolniejszych piłek (czerwonych, pomarańczowych i zielonych) dostosowanych do wieku oraz poziomu gracza. Te wolniejsze piłki dają początkującym graczom więcej czasu i kontroli, ułatwiając im serwowanie, wymiany i zdobywanie punktów.

Dzięki zastosowaniu mnóstwa gier i zabaw tenisowych graczom łatwiej opanować umiejętności, adaptujące ich do gry na dalszych etapach.

Szkółka tenisowa tenis 10 (7-10 lat)

Cykl zajęć który jest kontynuacją programu Play and Stay  oraz Talentiada .Dzieci grają na coraz większym korcie ,coraz twardszymi, a co za tym idzie szybszymi piłkami. Prowadzone są zajęcia przygotowujące do rozgrywek Talentiady.

 

Szkółki Tenisowej 11-18 lat

To nauka i doskonelenie uderzeń tenisowych,poruszania się na korcie, taktyki na różnych poziomach zaawansowania z uwzględnieniem wieku zawodników .

Zajęcia prowadzone są w małych grupach pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej ,w  sezonie wiosenno letnim na kortach ceglanych a jesienno zimowym w hali tenisowej.

 

Miejski Klub Tenisowy w Łodzi to ponad pół wieku tradycji, bogatej w wiele tenisowych sukcesów, w tym wielokrotne tytuły Mistrzów Polski.
Klub zrzesza niemal połowę zawodniczek i zawodników trenujących w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy i partnerzy

    
Miejski Klub Tenisowy Żeromskiego 117 90-542 Łódź e-mail: biuro@mkt-lodz.com telefon: (42) 637-65-04 faks: (42) 636-02-72
Copyright © MKT design by SQUARE