szkzaw

1 ETAP

Szkolenie zawodnicze zaczynamy programem TENIS 10 ,,Tenis 10” to program, który jest częścią ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay” zainaugurowanej w 2007 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). System ten funkcjonuje w ponad 50 krajach na całym świecie (m.in. USA, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Holandia, Belgia), w 2010 r. został wprowadzony w Polsce pod nazwą „Tenis 10”. Program ma na celu promocję tenisa wśród najmłodszych, adresowany do dzieci w wieku 6-10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi: miękkich i wolniejszych piłkach, mniejszych i lżejszych rakietach, niższych siatkach pomniejszonym kortom. Dzięki nowej metodyce tenis stał się łatwy do nauczenia, atrakcyjny i kolorowy. „Tenis 10” to przede wszystkim atrakcyjna forma zabawy dla wszystkich dzieci.

2 ETAP

To nauka i doskonalenie uderzeń tenisowych,poruszania się po korcie, taktyki na różnych poziomach zaawansowania z uwzględnieniem wieku zawodników . Zajęcia prowadzone są w małych grupach pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej ,w sezonie wiosenno letnim na kortach ceglanych a jesienno zimowym w hali tenisowej.Treningi na tym etapie odbywają się przez cały rok.Zawodnicy przygotowywani są do sezonu turniejowego letniego jak i zimowego. Planowane są treningi tenisowe jak i ogólnorozwojowe. Również organizowane są zgrupowania. Oprócz rozgrywek indywidualnych odbywają się rozgrywki drużynowe.

3 ETAP

Podejście do zawodników jest bardzo indywidualne. Są to zawodnicy rywalizujący już na arenie między narodowej. Plany treningowe i turniejowe ustalane są pod każdego zawodnika osobno.